W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy policyjnej mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim, które odbyło się na profesjonalnej strzelnicy „Target” w Łapajówce. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów młodzież poznała zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną, techniki celowania oraz podstawy strzelania dynamicznego.
Zajęcia miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności praktycznych, ale również kształtowanie odpowiedzialności, koncentracji i opanowania w sytuacjach stresowych – cech niezbędnych w służbach mundurowych.
Dla wielu uczniów była to pierwsza styczność z bronią, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i motywację do dalszego rozwoju w kierunku służby w Policji czy innych formacjach mundurowych. Uczniowie mieli także okazję do zacieśnienia relacji, wymiany doświadczeń oraz integracji w zespołach klasowych.
Dziękujemy instruktorom za profesjonalne podejście i inspirujące zajęcia!