W dniu 12 maja 2026r. uczniowie klas mundurowych z Podkarpacia wzięli udział w forum Defence and Security: ogólnopolskiej konferencji naukowo – eksperckiej poświęconej współczesnym wyzwaniom w obszarze bezpieczeństwa, obronności oraz funkcjonowania służb państwowych. Organizatorem przedsięwzięcia był Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych uczniów – delegacji z klas 1P, 2P i 3P. Podczas spotkania dyskutowano na temat bezpieczeństwa w tym przyjęcia w szeregi Policji i pracy w poszczególnych rodzajach służb. Ponadto prowadzono rozmowy na temat współczesnego pola walki (wojny Rosji z Ukrainą, konfliktu zbrojnego między Izraelem i Palestyną oraz Stanami Zjednoczonymi i Iranem), szczególnie pod kątem wykorzystania w walce nowych technologii .



